Tudod-e?
-Kandúr papa génjei határozzák meg, mennyire barátkozó a kiscica. A mama génjeine is benne vannak persze, de távolról sem akkora.
-Az állatorvosnál járt macskáknak megváltozhat a szaga, ezért amikro visszatér, társai gyakran idegennek fogadják. Segíthet a dolgon, ha különválasztjuk őket, és egy ronggyal szétkenjük, összekevejük a szagokat.
-A macskák egész későbbi magatartását meghatározza, hogyan bántak vele két- héthetes korában. Ha az első élményei kellemesek, akkor barátkozó, hízelgő cica válik belőle.
-Minden macska kiereszti a körmét, ha simogatják, csak küldönböző mértékben.
-A kölyökmacska már egyhetesen el kezd dorombolni. Folyamatosan képes dorombolni, ahogy beszívja, és kifújja a levegőt. Ez általában a jóérzés jele, de előfordul, hogy kínjában is dorombol.
-Új jövevények, más állatok, még a kisbabák is elbizonytalaníthatják a macskánkat. Felnőtt macskák hamarabb fogadnak maguk közé egy kiscicát, mint egy másik felnőttet.
-A kandúr vizeletének a szagából a nőstény megtudhatja, megfelelő partner-e az illatő vagy sem. Ki tudja deríteni, mennyi friss húst evett, és így azt is, mennyire jó vadász.
-Erős, egyészséges macska saját magasságának ötszörösére képes felugrani.
-Házicicánk ősei eredetileg a sivatagban éltek, ez az oka annak, hogy előszeretettel fekszenek számunkra forró helyekre.
Köszönet Dorynak!:) |